Ny mpandresy medaly any Aostralia
Lalao olympika Sydney 2000
volamena
- Brett Aitken, Scott McGrory , mandeha bisikileta, madison ny lehilahy
- Katie Allen, Alyson Annan, Lisa Carruthers, Renita Garard, Juliette Haslan, Rachelle Hawkes, Nikki Hudson, Rachel Imison, Clover Maitland, Claire Mitchell-Taverner, Jenny Morris, Alison Peek, Katrina Powell, Angie Skirving, Kate Starre, Julie Towers , vehivavy hockey.
- Jenny Armstrong, Belinda Stowell , sambo, 470 vavy
- Lauren Burns , taekwondo, vehivavy -49kg
- Ashley Callus , Chris Fydler , Michael Klim , Ian Thorpe , Todd Pearson , Adam Pine , miala sasatra, mirefy 4x100m ny freestyle
- Naomy Castle, Joanne Fox, Bridgette Gusterson, Simone Hankin, Yvette Higgins, Kate Hooper, Bronwyn Mayer, Gail Miller, Melissa Mills, Debbie Watson, Liz Week, Danielle Woodhouse, Taryn Woods,
- Natalie Cook, Kerri Pottharst , volley volleyball
- Michael Diamond , mitifitra, fandrika ny lehilahy
- Philip Dutton, Andrew Hoy, Matt Ryan, Stuart Tinney , mpilalao baolina kitra, ekipa telo andro
- Simon Fairweather , archery. ny olona tsirairay
- Cathy Freeman , manaraka, 400m ny vehivavy
- Grant Hackett , milomano, lehilahy 1500m freestyle
- Tom King, Mark Turnbull , sambo, 470 lahy
- Bill Kirby, Michael Klim, i Todd Pearson, ian Thorpe, i Grant Hackett, Daniel Kowalski , ny milomano, ny relais freestyle relay
- Susie O'Neill , milomano, 200m freestyle ny vehivavy
- Ian Thorpe , milomano, lehilahy 400m freestyle
Silver
- Darren Balmforth, Simon Burgess, Anthony Edwards, Robert Richards , mitaingina, olona efatra
- Carla Boyd, Sandy Brondello, Trish Fallon, Michelle Griffiths, Kristi Harrower, Jo Hill, Lauren Jackson, Annie la Fleur, Shelley Sandie, Rachael Sporn, Michele Timms, Jenny Whittle , basketball vehivavy
- Darren Bundock, John Forbes , sambo, lakile katamaran Tornado
- Daniel Burke, Jaime Fernandez, Alastair Gordon, Brett Hayman, Robert Jahrling, Michael McKay, Nicholas Porzig, Christian Ryan, Stuart Welch ,
- Dyana Calub, Leisel Jones, Susie O'Neill, Petria Thomas, Giann Rooney, Sarah Ryan, Tarnee White , medaily relay 4x100m
- Daniel Collins, Andrew Trim , kayak, 500m ny lehilahy
- Michelle Ferris , fiaramanidina, fisedrana 500m ny vehivavy
- Tatiana Grigorieva , sampam-pandaharam- behivavy
- Regan Harrison, Geoff Huegill, Michael Klim, Matt Welsh, Ryan Mitchell, Adam Pine, Josh Watson, Ian Thorpe ,
- Andrew Hoy , mpitaingin-tsoavaly, hetsika telo andro
- Leisel Jones , milomano, vehivavy 100m sedra
- Michellie Jones , tratran'ny vehivavy
- Michael Klim , milomano, lomotra 100m ny lehilahy
- Russell Mark , tifitra, menaka fandrika roa
- Gary Neiwand , fitiliana bisikileta, lehilahy mpilalao
- Susie O'Neill , milomano, 200m lomotra
- Susie O'Neill, Giann Rooney, Petria Thomas, Kirsten Thomson, Elka Graham, Jacinta Van Lint , milomano, fifandraisana freestyle vehivavy 4x200m
- Keiren Perkins , milomano, lehilahy 1500m freestyle
- Kate Slatter, Rachael Taylor , mihazakazaka, ny mpivady tsy misy kofehy
- Jai Taurima , lehilahy lava be
- Ian Thorpe , milomano, lehilahy 200m freestyle
- Daniel Trenton , taekwondo, 80kg
- Ji Wallace , gymnastics, trampolin'olona
- Matt Welsh , milomano, ny fihodinana 100m ny lehilahy
- Todd Woodbridge, Mark Woodforde , tennis, lehilahy roa
Bronze
- Sandra Allen, Joanne Brown, Kerry Dienelt, Peta Edebone, Sue Fairhurst, Selina Follas, Fiona Hanes, Kelly Hardie, Tanya Harding, Sally McCreedy, Simmone Morrow, Melanie Roche, Natalie Titcume, Natalie Ward, Brooke Wilkins , Softball
- Michael Blackburn , mandeha sambo, laser class
- Katrin Borchert , kayak, 500 metatra ny vehivavy K1
- Michael Brennan, Adam Commens, Stephen Davies, Jason Duff, Troy Elder, Matthew Ells, James Elmer, Damon Diletti, Lachlan Dreher, Paul Gaudoin, Stephen Holt, Brent Livermore, Daniel Sproule, Jay Stacy, Craig Victory, Michael York , hockey men
- Ben Dodwell, Bo Hanson, Geoff Stewart, James Stewart , mitaingina, efatra tsy misy mpiambina
- Sean Eadie, Darryn Hill, Gary Neiwand , bisikileta, ekipa mpilalao
- Annemarie Forder , mitifitra, pistol ho an'ny vehivavy 10m
- Rebecca Gilmore, Loudy Tourky , fiaramanidina mitongilana ho an'ny vehivavy, sehatra 10m
- Geoff Huegill , milomano, lomotra 100m ny lehilahy
- Shane Kelly , fiakaran'ny bisikileta, ny fizotran'ny fotoana 1km
- Matthew Lang, James Tomkins , mandroso, mpivady tsy misy kofehy
- Brad McGee , bisikileta, fikomian'ny olona tsirairay 4000m
- Robert Newberry, Dean Pullar , fanjonoana mandeha ho azy, 3m fitifirana
- Justin Norris , milomano, 200m lolo
- Maria Pekli , judo, 57kg ny vehivavy
- Petria Thomas , milomano, lelam-borona 200m
- Matoatoa Matt Welsh , milomano, lehilahy 200m
Pejy manaraka > Mpanapaka avy any Nouvelle-Zélande> Pejy 1, 2 , 3, 4